wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety drewniane szybko się zużywają oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od właściwego i dokładnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz